Girişimci Kadın Olmak

Günümüzde bu kelimeyi çok duyar olduk peki nedir bu girişimci kadın olmak?

Girişimci risk altına girerek bir iş kurmak demektir aslında peki bizlerin çok yakın olduğu bir durum değil midir bu? Girişimci ruhu aslında biz kadınlarda oldukça fazla biz kadınların yaptığı her iş bir riskle başlamaz mı? Çocuğumuz olunca hiç bilmediğimiz bir riskin altına gireriz ve yeri gelince herşeyi onlarla birlikte öğreniriz. Aslında anne olmak için bile bir risk altına gireriz. Biz kadın olarak alışkınızdır riskler almaya hayatımızın her anında sorumluluklarımız vardır çünkü. Bu sebeptendir ki kadınlar her zaman bir adım daha öndedir çünkü cesurdur. Kadınlar hiçbir zaman kolay pes etmez olmadığında bir daha dener . bir daha dener .bir daha.

Aslında başarının sırrı işte buradadır. Cesur olup Bir risk altına girerek emin adımlarla ilerleyerek olmadığında pes etmeden bir daha denemektir başarının sırrı… Kadınlar yenilikçidir , Her daim yeni insanlar , yeni eşyalar ister hayatında. İşte bu yönleriyle de aslında başarılı bir girişimci adayıdır. Ne kadar cesur olsa da kadın aslında bir o kadar da adım atmaya çekinir. Kendini kanıtlayamamaktan ,  yanlış anlaşılmaktan ve başarısız olmaktan.

Evet Biliyorum…

 Çünkü bende kadınım ve biliyormusunuz ?

Yalnız değilsiniz bende korkuyordum…

Sonra bir kadın olduğumu ve hayatımda her zaman nasıl başardıysam bunuda başarabileceğimi kendime hatırlatarak nisan 2019’da farmasi’de girişimci olarak ilk adımımı atmış oldum. Hayatımın en doğru kararını verdiğimi ilk ayımda Müdür ünvanıyla başarım taçlandığında anladım. Ve o günden itibaren kendimi hayatını değiştirmek , karıyer sahibi olabilmek , kendi geçimini sağlayabilmek isteyen kadınlara adadım…

Farmasi kariyerimde ilk ayımda müdür olmak aslında bu işte çok başarılı olacağıma inancımı arttırmamı sağladı.

Peki sonra ne oldu?

Mayıs 2019 ‘da Müdür,

Eylül 2019 ’da Müdürlüğümü hiç düşürmeden 5 ay boyunca koruduğum için Direktör,

Ve aynı ay içinde bununla yetinmeyip daha çok azmederek ekibimden de iki müdür çıkarttığım için Altın Müdür,

Ekim 2019 ‘ da bir müdür daha çıktı 🙂

Kasım 2019 ‘ da Ekibimiz den tamı tamına 3 müdür çıkartarak bir rekora imza attık.

Ve Zirvenin Yıldızları olarak durmadık Aralık 2019’ u da boş geçmeden  2  müdür daha çıkarttık ve 2019 yılını 9 Müdür ile kapattık…:)

Bu kadar kısa sürede mayıs 2019 itibari ile bu gerçekten bir rekor…:)

Bu başarılarımızı hep zirvelerde oluşumuzu bir isimle taçlandırdık ve Bu güçlü , genç , dinamik ekip olarak kendimize ZİRVENİN YILDIZLARI ismini verdik.:)

Evet ; şimdi geriye dönüp baktığımda , ben cesur oldum ve bir karar aldım hayatım değişti…

Şimdi tek bir hedefim var benim gibi inanan cesur olan olmadığında tekrar tekrar deneyecek ve asla pes etmeyecek binlerce kadınla başarıyı kucaklamak…

Şimdi karar sizin.!

Zirvenin Yıldızları Ekip Kurucu Lideri

Zümrüt Müdür Ayşin Apaydın